Yenilikler

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi, 26 Ocak 2007 tarihinde depreme dayanıklı, akıllı bina teknolojisiyle yapılan yeni ek binasında hizmet vermeye başlamıştır. Yeni ek binası gerek mimarisiyle, gerek yapı ve tıbbi donanım teknolojisiyle ilklere imza atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktadır.

BÖBREK NAKLİ MERKEZİ

Böbrek nakli alanında bölgede tek merkez ve 54 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip Gaziosmanpaşa Hastanesi, Böbrek Nakli Merkezi olarak diyalize girmekte olan ve yaşam savaşında zorda kalmış insanlara yardım etmek amacıyla, teknolojik olarak en ileri donanım ve konusunda deneyimli hekim kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Nakil hazırlık süresi: 3 gün. Diğer hastanelerde ortalama 30 gün olan nakil için hazırlık süresi, merkeziminde 3 günde yapılabilmektedir.
Türkiye’de organ nakli konusundaki en deneyimli ekiplerden biri hastanemizde. Kapalı yöntemle böbrek çıkartma diye isimlendirilen “laparoskopik nefrektomi“ 7 yıl önce ilk defa bu ekip tarafından gerçekleştirildi. Bu yöntemle, 150 ’nin üzerinde böbrek nakli ile oldukça deneyim sahibi olunmuştur.
İstanbul’da ilk defa çarpraz nakil listesi tutan merkez. Çapraz donörlü böbrek nakli ile birçok yaşam kurtarıldı. Bunun için merkezimizin oluşturduğu listeye kayıt olunabilmektedir.
Nakil hazırlık tetkikleri ücretsiz. SSK, Bağ-kur, Emekli Sandığı mensuplarına canlı vericilerin ve alıcıların nakil hazırlık tetkikleri merkezimizde ücretsizdir.

KARDİYOLOJİ VE KALP DAMAR CERRAHİSİ

Çok gelişmiş bir kardiyoloji ve kalp hastalıklarına yönelik incelemelerin yapıldığı merkezimiz hizmete girmiştir. Yenidoğan bebeklerin ve çocukların kalp rahatsızlıkları ciddi bir problemdir. Bu rahatsızlıklarda ameliyatların yapılması ayrı bir tıbbi donanım ve ekip gerektirmektedir. Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi merkezimizde erişkin ve bebeklere Kalp Ameliyatı yapabilen sayılı merkezlerden biri konumundadır.

TÜP BEBEK MERKEZİ

Bu merkezde günümüzde anne ve baba adaylarına üremeye yönelik tetkikler ve uygun şartlarda aşılama ve tüp bebek yöntemiyle bebek oluşturma işlemi yapılmaktadır.
Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Tüp Bebek Merkezi SSK, BAĞ-KUR, EMEKLİSANDIĞI mensupları ve DEVLET MEMURLARI’na anlaşmalı olarak hizmet vermektedir. SGK ile yapılan bu anlaşma kapsamında Tüp Bebek tedavisi gören anne-baba adaylarının ilaçları da anlaşmalı eczanelerden temin edilebilmektedir.Ayrıca Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi ve Denizbank arasında Tüp Bebek tüketici kredisi anlaşması yapıldı.

RADYOLOJİ ÜNİTESİ

Şu an İstanbul’da birkaç özel hastanede bulunan 64 clice CT yeni hastanemize ilave edilmiştir.. Ayrıca radyoloji ünitemizde çok komplike beyin incelemelerine yönelik MR’da bulunmaktadır. . 64 clice CT ile 10 saniyede katetersiz kalp anjiyografisi ve 1 dakikadan daha kısa bir zamanda tüm vücut tomografisi yapılmaktadır.. Bu teknoloji İstanbul’da çok az sayıdaki sağlık kuruluşunda bulunmaktadır.
Yine Radyoloji Ünitesinin içerisinde Periferik Anjiyo cihazımız vardır. Sosyal Güvenlik kurumu anlaşması yapılmış olan bölümde damarların görüntülenmesi, damarlara yönelik girişimler (stent, embolizasyon vb.) yapılmaktadır. Ayrıca ultrason , tomografi ve anjiyo eşliğinmde girişimsel radyoloji (biyopsi , drenas vb.) yapılmaktadır.

HAVACILIK TIP MERKEZİ

Sivil pilotların periyodik sağlık muayenelerini, tüm dünyayı kapsayan Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu I.C.A.O (Internatıonal Civil Aviatıon Organızatıon) ve Avrupa ülkelerini kapsayan Birleşik Havacılık Düzenlemesi JAR-FCL 3 (Joint Aviatıon Regulation) sağlık kurallarına göre yapmak kaydıyla ULAŞTIRMA BAKANLIĞI /SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ’nün verdiği yetkiye dayanarak bünyesinde bulundurduğu ilgili Branşlardan (KBB-GÖZ-NÖROLOJİ-DAHİLİYE-PSİKİYATRİ) uzman hekimlerin ve uçuş hekimlerinin oluşturduğu sağlık kurulundan oluşur.

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi Havacılık Tıp Merkezi 12/7/2007 tarihinde yetki belgesini almıştır. THY uçuş personeli ve Özel Havayolu Şirketleri, Özel Uçuş Eğitimi veren Okullar ve tüm uçucu personele hizmet vermektedir.

NÜKLEER TIP

Hastanemizde çift başlı gama kamera ile çok kısa sürede tüm nükleer tıp görüntülemeleri yapılabilmektedir. Ayrıca hipertiroidide radyoaktif iyot tedavisi ve kemik metastaz ağrılarının palyosyonuna yönelik radyoaktif tedaviler verilmektedir.

AMELİYATHANELER

Yeni ek binada 7, eski bina ile birlikte toplam 11ameliyathane mevcuttur. Modernize edilmiş ameliyathanelerimizde hasta güvenliğine çok önem verilmektedir.Tüm cihazlarımız dünyada kullanılan en son teknoloji ürünü cihazlardır. Ameliyathanelerimizde ameliyat ve uyutma kayıtları tutulmaktadır.

DOĞUMHANE

Yeni binamızda daha büyük ve teknik olarak daha gelişmiş cihazlarla donatılmış bir doğumhane ile hizmet vermeye başladık. Yenidoğan bebekler için , bebek odası, yoğun bakımlarla da doğan her bebek için uygun şartlar oluşturulmuştur.

YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ

Yoğun bakım ünitelerimiz 25 Dahili 10 Cerrahi bölümden oluşan 35 yataklı Genel yoğun bakım, 10 yataklı kardiyavasküler yoğun bakım, 8 yataklı koroner yoğun bakım ve 27 yataklı yenidoğan yoğun bakım bölümlerinden oluşmuştur.Bu gün mevcut yapımızda da yoğun bakım ünitemiz bölgede ve İstanbul’da referans kabul edilmektedir. Kurulduğumuz günden bu yana yoğun bakım ünitemizden binlerce hasta hizmet almıştır.

ÜROLOJİ VE TAŞ KIRMA ÜNİTESİ

Yeni binamızda taş kırma ünitemiz, böbrek ameliyatlarına yönelik özel cihazlarımız hizmet vermeye başlamıştır.. Prostat tedavisinde öncelikle tercih edilen GREENLIGHT yöntemi hastanemizde uygulanabilmektedir.

DİYABET MERKEZİ

Bölgemizdeki diyabet hastalarının gerek korunması, gerekse de tedavisinin yapılabilmesi için geniş kapsamlı bir diyabet merkezi hazırlaBookmark and Share

Tasarım ve İçerik Yönetim Sistemi
GrafikOnline

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi
Tüm hakları saklıdır. © 2007