Ortopedi ve Travmatoloji

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi,20 yıldan beri yoğun olarak travma olguları ile tedavi hizmeti sunmakta olan Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde meydana gelen kapalı ve açık tüm kemik kırıklarına gerek konservatif gerekse cerrahi olarak, mümkün olan en kısa sürede müdahale edilmektedir.

Çocukluk, ergenlik dönemi diz, bel (skolyoz-kifoz), kalça çıkığı, kalça eklemi gelişim yetersizliği, perthes hastalığı gibi hastalıkları tanı ve tedavileri de yapılmaktadır.

Diz, kalça ve omuz gibi eklemlerindeki artroz (kireçlenmesi) şikayetlerinin cerrahi tedavileri, total diz ve kalça protezleri ve bu ameliyatı geçirmiş olgularda gerekebilecek revizyon (yenileme) ameliyatları artroskopik ve açık
ameliyat olarak başarıyla uygulanmaktadır. Güncel ortopedik uygulamalara paralel olarak hastalarımızda minimal yatış süresi ve rehabilitasyon ihtiyacı gerektiren kısmi (unikondiler) diz protezi ameliyatları da yapılmaktadır.


Spor yaralanmaları konusunda artroskopik yöntemlerde diz bağ ameliyatları , menisküs tamiri, kıkırdak yaralanmaları, omuz çıkığı ve rotator cuff yaralanmaları tedavi edilerek en kısa zamanda sportif hayata dönülmesine olanaklar sunulmaktadır.

Bölüm DoktorlarıBookmark and Share

Tasarım ve İçerik Yönetim Sistemi
GrafikOnline

Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi
Tüm hakları saklıdır. © 2007