Çağrı Merkezi 444 1 300

Lazer Epilasyon

Epilasyon Nedir?

Epilasyon, son teknoloji kullanılarak, minimum sürede minimum ağrı ve minimum yan etkisiyle istenmeyen tüylerden güvenilir ve etkin bir şekilde kurtulma yöntemidir.
Epilasyonu diğer metodlardan ayıran ana özellik, kılı çevreleyen dokunun zarar görmemesi ve sadece kıl kökünün etkilenmesidir. FDA, 1997 yılında epilasyon tedavisinin güvenir bir yöntem olduğunu onayladı.

Epilasyonun Faydaları Nelerdir ?

Epilasyon vücudun tüm bölgelerinde rahatça uygulanır. Diğer epilasyon türlerine göre işlem oldukça kısa sürer ve epilasyondan sonra hastalara herhangi bir kısıtlama yapılmaz . Epilasyonun başarıya ulaşma süreci kişisel faktörlere bağlı olarak değişir. Beyaz tenli ve koyu renk tüylenmesi olanlar, esmer ve açık renk tüylenmesi olan kişilere kıyasla daha kısa sürede sonuca varabilirler.
Epilasyon, ciltte izler bırakmaz. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede hafif bir pembeleşme olması doğal sayılır. Bu renk değişikliği birkaç dakikadan birkaç saate uzayabilir. Bunun dışında ciltte herhangi bir etki yaratmaz.
Epilasyon Ne Kadar Zaman Alır?
Tedavi edilecek alanın genişliğine göre seans süreleri değişebilir.Bu yöntemle istenilen sonuca ulaşmak, tekrarlanan seanslarla mümkündür. Tedavi süresinin uzunluğu uygulanan bölge, hastanın yaşı, cilt rengi, hormonal durumu gibi birçok etkene bağlı olarak değişebilir.

Lazer ünitemizde FDA tarafından onaylı Fotona Nd-YAG lazer cihazı ve Alexandrite Candela Lazer kullanılmaktadır.

Bu cihazla yaptığımız işlemler:

  • Lazer epilasyon: Fotona Nd-YAG laser cihazı deri renginden bağımsız (ister açık, ister koyu tenli olun) olarak kıl kökünü hedef alır ve kıl kökündeki damarlanmayı yok ederek kılın kalıcı olarak yok olmasını sağlamış olur.
  • Lazerle yüzde ya da bacakta oluşmuş istenmeyen kılcal damarların tedavisi
  • Lazerle yüz gençleştirme
  • Lazerle siğil tedavisi
  • Lazerle tırnak mantarı tedavisi
  • Lazerle sivilce tedavisi
İlgili içerik, yayın kurulu tarafından 22.02.2021 tarihinde yayınlanmış ve 26.04.2023 tarihinde güncellenmiştir.