Çağrı Merkezi 444 1 300

Teknolojimiz

Hastanemizin sahip olduğu teknoloji, hasta bakımı ve tedavi süreçlerinde sürekli yenilik ve gelişim sağlayarak, her bir hastamıza en yüksek standartlarda kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Anjiyografi Cihazı - Azurion 7 B20/12

Dijital Röntgen - Optima XR646

Anjiyografi laboratuvarında verimlilik optimizasyonu ve hastalar için yüksek kaliteli teşhis ve tedaviyi tek bir çatı altında birleştiren Philips Azurion, hekimler ve hastalar için ultra düşük radyasyon dozuyla yüksek görüntü kalitesi sunarken, tedavinin daha verimli, daha uygun, daha kişisel hale getirilmesi ve toplam bakım maliyetinin düşürülmesi için hekime ve kuruma destek sağlıyor.

Philips Azurion platformu ile birlikte sunulan iş akışına ve standardizasyona katkı sağlar. ParallelWorking aynı anda farklı görevleri kesintisiz yerine getirilebilirken, prosedürler arasında eş zamanlı geçiş yapma esnekliği sağlıyor. ProcedureCards, hekimlerin farklı girişimsel uygulamalar için rutin görevler ve prosedürlerde kişisel tercihlerini önceden programlamalarına olanak tanıyarak, zaman tasarrufu ve hazırlık aşamasında oluşabilecek hataların en aza indirilmesini sağlıyor. Hastanede farklı prosedürler için oluşturulan kontrol listeleri sisteme yüklenebiliyor ve böylece prosedür tutarlılığının korunmasına katkı sağlanıyor. Zero Dose Positioning özelliği ile cihazın projeksiyon açısına dair geometrisel değişikliklerde floroskopi kullanmadan görüntüleme ile yeni isocenter görüntülemesine imkanı doğuyor, bu sayede kümülatif anlamda daha düşük radyasyon dozu ile çalışmaya imkan sunuluyor.

Philips’in geliştirmiş olduğu, FDA onaylı ilk ve tek doz azaltım teknolojisi Clarity IQ, görüntü kalitesinden ödün vermeden DSA çalışmalarda %83’e, nöroradyolojik çalışmalarda %75’e, kardiyolojik çalışmalarda ise %50’ye kadar daha düşük radyasyon dozu ile çalışılmasını sağlayacak. Cihaza ait işlem odası monitörü FlexVision ise, modern tıp teknolojilerine uygun şekilde tek panel 58 inç büyüklükte, dahili ve harici toplamda 16 farklı kaynaktan veri alabilen ve bunların 8 tanesini eş zamanlı monitörize edebilecek özelliktedir.

Dijital Röntgen - Optima XR646

Dijital Röntgen - Optima XR646

Görüntülemede karşılaşılan günlük zorlukların verimli şekilde aşılmasına olanak sağlayan kablosuz Flashpad dedektörüne sahip olan, üst düzey bir dijital radyografi sistemidir. Sahip olduğu en güncel optimizasyon teknolojileri ile diğerlerinden ayrılan bu sistem, hastaların ve cihazların hızlı ve esnek şekilde pozisyonlandırılmasına olanak vererek incelemelerin çabuk ve güvenli şekilde başlatılmasını sağlar. Görüntülerin düzenlenmesi ve incelemelerin aktarılması işlemlerini kolayca ve zahmetsizce gerçekleştirebilen sistem, hastaların konforunu korur ve her zaman bakım altında olmalarını sağlar. Optima XR646, tüm inceleme adımlarında teknisyenlerin işini kolaylaştıracak, kısaltacak ve daha memnun edici sonuçlar elde edilmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Basitleştirilmiş inceleme özellikleri ve motorlu dikey hareket özellikleri sayesinde, Flashpad kablosuz dedektör ile hastaların hızlı ve kolay şekilde pozisyonlandırılmasına olanak verir. Görüntü kalitesini anında değerlendirmek ve yeniden çekimlere ihtiyaç duyulmasını önlemek için, 3 saniyeden kısa sürede görüntü önizlemesi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm görüntüyü 10 saniyede veren sistem sayesinde daha verimli çalışın, darboğazları azaltın ve hastaların bekleme sürelerini kısaltın. İncelemeler sırasında isterseniz çalışma istasyonunun klavyesi ile dokunmatik ekran arayüzü arasında ileri - geri geçiş yapabilirsiniz. Tüm incelemesini tek bir sayfada görmek isteyen hastalar için birden çok görüntünün çıktısını tek bir sayfada alabilir, kaynak-görüntü arasındaki kritik mesafenin hastanın pozisyonu ne olursa olsun kesin olarak korunmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik izleme sayesinde, pozisyonlandırmada düzeltme yapılması gerektiğinde tüp ve dedektör otomatik olarak hizalanarak kaynak-görüntü mesafesinin doğru olması sağlanır. Bu sayede yeniden çekim yapma ihtimali azalır ve iş akışınızın hızlanır. Sistemde bulunan 200 ms ara ile tek çekimde iki şutlama gerçekleştiren gerçek Dual Enerji özelliği sayesinde, standart radyografi görüntüsüne ek olarak kemik dokudan arındırılmış yumuşak doku görüntüleri ile ve kemik veya yabancı cisim veya kalsifiye nesnelerin görülebildiği bir görüntü de elde edilebilmektedir. Ek olarak, tam otomatik skolyoz/uzun kemik çekim özelliği sayesinde müteakip görüntüler alınabilmekte ve birleştirilebilmekte, bu sayede ortopedik incelemelerde ilgili anatominin değerlendirilebilmesi için tek bir görüntü oluşturulabilmektedir.

Mobil Röntgen - Optima XR240amx

Mobil Röntgen - Optima XR240amx

Ergonomik tasarım, akıllı güç yönetimi ve sorunsuz iş akışı sağlayan kablosuz bağlantı özelliklerine sahip motorize mobil röntgen sistemi Optima XR240, GE Healthcare tarafından sunulan yüksek görüntü kalitesine sahip Flashpad HD dijital kablosuz dedektör ile çalışmakta ve hala kullanılmakta olan 18.000'in üzerindeki AMX ailesinin bir ürünüdür. AMX Optima XR240 sistemini geliştirirken, sistemlerimizi daha da ileri seviyelere taşımak için; Teknisyenlere, doktorlara ve yöneticilere bazı sorular sorduk ve çalışma alışkanlarını gözlemledik. Bu araştırma sayesinde, işinizi daha kolay ve verimli şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacak yöntemleri keşfettik. Sonuç olarak; ortak akıl yoluyla hareket eden ve yüksek görüntü kalitesi sunan bir sistemin talep edildiğini gördük. Buradan hareketle daha ileri seviyelerde röntgen çekimleri sunan AMX Optima XR240 geliştirdik. Az yer kaplaması, esnek şekilde hareket ettirilebilmesi ve 7/24 mobil bir ortamda optimize edilmiş iş akışları sunması bu sistemin temel özellikleridir.

M530 OHX Premium Ameliyat Mikroskobu

M530 OHX Premium Ameliyat Mikroskobu
 • 5-ALA etken maddesi rehberliğinde nöro-onkolojik kullanım amaçlı floresans modülü
 • Sodyum Floresein rehberliğinde nöro-vasküler ve nöro-onkolojik kullanım amaçlı floresans modülü
 • ICG rehberliğinde nöro-vasküler kullanım amaçlı floresans modülü
 • Kablosuz ayak pedalı

Pentax Imagina Endoskopi

Pentax Imagina Endoskopi
Pentax Imagina Endoskopi
 • Yüksek manevra kabiliyeti
 • Bölgesel geliştirilmiş görüntüleme modları (rektum, duedenum, kolon, gastro özofagus, vasküler)
 • Skop ucunda led teknolojisi kullanan fiberoptik kablo kullanmayan tek sistem
 • 180º görüntü döndürme
 • 3 farklı doku inceleme modu (Tone Enhancement, Surface Enhancement, Contrast Enhancement)
 • Canlı görüntü ile kayıt alınan video görüntüsünü eş zamanlı izleyebilme (Cihazın dijital ekranından ya da monitörden izlenebilir)

BT GE Revolution CT

BT GE Revolution CT

512 kesitli bilgisayarlı tomografi görüntüleme

Hastanemizde hizmet veren 512 kesitli BT sistemi ‘Bilgisayar Destekli Dedeksiyon (CAD)’ yazılımlarının kullanımına olanak sağlayan en güncel teknolojiyi hastalarımıza sunmaktadır. Bu sayede kişiye özel görüntü rekonstrüksiyonları patolojiye dedike olarak elde edilebilmektedir.

160 mm yeni nesil Gemstone Clarity Dedektör ile eşsiz görüntü rezolüsyonu

Revolution CT, Bilgisayarlı Tomografi sistemlerinde kulanılan en geniş görüntüleme dedektörüne sahip olmasının yanısıra BT teknolojisinin icadından bu yana ilk defa farklı bit dedektör materyalinin kullanıldığı eşsiz bir teknolojidir. ‘Elmas Dedektör’ olarak da ifade edilen sistemde yine öncü bir tasarım kullanılmıştır. Buna ek olarak hastanın az ışın alması için geliştirilmiş 3D kolimator sayesinde çekim sırasında saçılan radyasyonun minimize edilmesi sağlayan özel kolimatör teknolojisi ile donatılmıştır.

101 Enerji Seviyesinde 'Gemstone Spectral Imaging' Spektral Görüntüleme

Revolution CT çekim sırasında Ultra Fast kV Switching teknolojisi olarak adlandırılan bir yöntemle hastadan 101 ayrı enerji seviye datasını bir rotasyon içerisinde toplayabilmektedir. Bu sayede standart BT teknolojilerinden farklı olarak dokunun yapısı hakkında da bilgi sağlamaktadır.

Yüksek/Aritmik nabızda dahi 1 atımda Koroner BT anjiyografi görüntüleme

Revolution CT sadece düşük nabız atımlarında değil yüksek nabızlarda da tek atımda kalp damar anjiyo çekimi gerçekleştirmektedir. Bu sayede sadece yetişkinler değil, pediyatrik hasta grubu kalp anjyografilerinin de BT altında yapılabilmesine olanak sağlanmıştır.

İmplantlı hastalarda görüntü bozulmadan çekim yapabilme

Revolution CT ile artık protezli veya implantlı hasta grubunda dahi yüksek kalitede ve görüntü bozulmadan (artefaktsız) imajlar elde edilebilmektedir. Kalça protezine sahip hastalarımızda dahi görüntü bozulması olmaksızın implant çevresindeki diğer dokular yüksek kalitede izlenebilmektedir. Bu sayede bel çivileme emaliyatı geçirmiş olan vakalarda çivilerin yerleşim yeri ve gerekli kontrollerinin yapılması çok kolaydır.

3D Doz Modülasyon; kişiye özel doz kullanımı ile maksimum seviyede hasta güvenliği

Revolution CT her hastanın kendi vücut yapısına göre ve kişiye özel doz uygulama özelliğine sahiptir. Bu sayede yetişkin/pediyatrik hasta grubu, vücut boyut ve şekline uygun dozlar ile görüntülenir. Birden fazla organın tarandığı tek çekimlerde ise vücudun her organının yoğunluğuna göre ışın alır. Bu sayede hasta güvenliği maksimum seviyede sağlanmış olur.

Pediyatrik vakalara özel BT protokollerinin kullanımı ile maksimum seviyede hasta güvenliği

Revolution CT de yetişkin ve yaşlara bağlı olarak özel planlanmış çekim protokolleri bulunmaktadır. Revolution CT kullanıcısı, hastanın yaşı ve kilosuna göre uygun çekim parametreleri ile çalışma imkanına sahiptir. Bu sayede hasta güvenliği ve sağlığı birincil sıraya taşınmış olur.

80 cm tünel genişliği ile hasta konforu

Revolution CT sadece üstün teknik özellikleri ile değil hastanın başından sonuna kadar yaşamış olduğu tecrübeyi maksimum konforla da tamamlamasını sağlar. Revolution CT'nin tünel genişliği 80 cm dir. Bu sayede kapalı yer korkusu olan hastaların dahi çekimleri çok rahat gerçekleştirilebilmektedir.

Daha az kontrast madde kullanımı ile ileri yaştaki hastaların maksimum güvenliği

Revolution CT, böbrek yetmezliği riski olan hasta gruplarında çok daha az kontrast madde kullanımına olanak sağlamaktadır. Gemstone Spektral Görüntüleme yöntemi ile sistem hastanın damarından verilen kontrast maddeyi tanır ve görüntüleri çok daha fazla kontrast madde kullanılmışcasına rekonstrükte eder. Bu sayede hem böbrek yetmzeliği riski olan yetişkin vakalarda hem de pediyatrik vakalarda kontrast madde kullanımı kontrol altına alınmış olur.

Organ Doz Modülasyon teknolojisi

Göz, tiroid ve meme gibi X-ışınına hassas olan organların öncelikle korunur olmasıyla Revolution CT’nin başarı ile gerçekleştirdiği uygulamalardır. Diğer organların çekimi sırasında görüntü alanlarına giren göz, tiroid ve meme dokusu ODM (Organ Dose Modulation) teknolojisi ile korunur. Bu bölgelere denk gelen çekim anlarında sistem otomatik olarak X-ışını uygulamasını indirir. Bu sayede hassas organlar üst seviyede sistem tarafından otomatik korunmuş olur.

GE Healthcare 1.5 Tesla Voyager Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemi

1.5 Tesla General Electric Voyager G2 MR sistemi 2018 yılı itibarı üretilmeye başlanmıştır. 70 cm gantri açıklığı,geniş, ferah hasta tüneli ve çekimlerin büyük bölümünde hastanın kafa tarafı tünelin dışında konumlandırılabilmesi sayesinde klostrofobi vakalarında belirgin azalma sağlamaktadır. 64+1 bağımsız kanalı ile yapılan görüntüleme ile istenilen anatomi yüksek kanal içeren antenler ile görüntülenebilmektedir. Yeni nesil akıllı SAR yöntemi ile doku yüzeyi ısınmaları ve dielektrik etki engelenmektedir. TDI teknolojisi ile radyo frekans okuma algoritmaları efektif sinyal değerleri düşük gürültü oranları ile elde edilebilmektedir. DST yöntemi ile eş zamanlı antenlerden sinyal alınırken 16 kanallı yeni nesil flex antenler ile çekimler kolay ve hızlı olarak yapılabilmektedir. Gürültü MR sistemleri için bazı hasta grubunda ciddi rahatsızlık sebebidir. Bu grubtaki erişkin ve çocuk hastalar sessiz MR yazılımları ile çok daha konforlu görüntülenebilmektedir. Buna ek olarak hareketli dokular özel bir yazılım ile hasta hareketlerinden etkilenmeden taranabilmektedir.

GE Healthcare 1.5 Tesla Voyager Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemi
GE Healthcare 1.5 Tesla Voyager Manyetik Rezonans Görüntüleme Sistemi
 • SAR - (Signal Absorbation Rate) olarak adlandırılan ve cilt yüzeyinde ısınmalara neden olan bu etki Voyager sistemlerde kullanılan akıllı RF (Radyo Frekans) yönetim sistemi ile bertaraf edilmektedir. Böylece hem güvenli hemde birim zamanda daha fazla sayıda hasta çekimine olanak sağlamaktadır.
 • TDI Radyo Frekans Teknolojisi – Bakır kabloların yerini fiberoptik kabloların almasıyla birlikte MR cihazları daha hızlı ve daha keskin sonuçlar üretmeye başlamıştır. TDI teknolojisi sayesinde eskiye kıyasla aynı süre içinde hastadan daha hızlı ve daha fazla bilgi toplanabilir. Eski teknoloji cihazlara göre hastanın MR içerisinde kalma süresi azaltılır ve daha kaliteli görüntüleme seçenekleri sunar.
 • DST - Digital Surroinding Tecnology sistemi ile hem vucut sarmalından hemde masaya gömülü antenlerden alınan sinyaller birbirleri ile eş zamanlı olarak çalışabilmesi olarak tanımlanan bu çözüm ile daha kısa sürede daha yüksek çözünülürlükte görüntüleme mümkün olmaktadır.
 • Yüksek Kanallı Esnek Koiller – Hasta anatomisine tam uyum sağlayan yüksek kanallı ve yoğunluklu hafif koiller sayesinde en zor çekimler bile imkansız olmaktan çıkar. Ağır ve pozisyonlama sıkıntısı olan az kanallı eski koillerin yerini alan bu koil teknolojisi sayesinde hastalar daha rahat bir MR deneyimi yaşayabilir. -Omuz, Diz, Ayak Bileği, El bileği, Dirsek gibi bölgeler için geliştirilmis yeni nesil koil aparatları ile çok daha yüksek MR sinyali ile görüntülenmekte ve daha kısa sürede daha yüksek çözümleme yapılabilmektedir.
 • Multi Drive RF Teknolojisi - Uygulama ile birden fazla kaynaktan gönderilen Radyo Frekans sinyali dokuları kademeli olarak uyarması neticesinde cilt yüzeyinin aşırı ısınması engellenmekte ayrıca daha derin dokulardan sinyal alınabilmektedir.
 • Silent Scan – Gürültüyü hiç olmadığı kadar azaltarak ortam gürültüsünün en fazla 3 desibel üzerine çeken devrim niteliğindeki sessiz MR teknolojisidir. Yüksek kanallı ve yoğunluklu koiller vasıtası ile hastaya sessiz MR deneyimi yaşatırken klinisyene anlamlı görüntüler oluşturmaya devam eder. Özellikle klostrofobik hastaların MR korkusunu yenebilmesi ve pediatrik hastalarda kullanılan anestezi miktarının azaltılabilmesi için çok önem taşımaktadır.
 • Gelişmiş Hareket Düzeltme Teknikleri - Propeller MB olarak adlandırılan yazılım imkanları ile tüm anatomik çekimlerde hareket düzenlemesi sağlanır ve çekim tekrarlanma olasılığını azaltır. Hasta çekim esnasında hareket etse dahi görüntü hasta hareketlerinden arındırılmış bir şekilde ortaya çıkartılmaya çalışılır. Dinamik çekimlerde de kullanılabilen bu özellik hastanın MR içinde kalma süresini azaltarak hasta için farklı bir MR deneyimi sağlar.
 • İmplantların Çevresinde Görüntüleme – MAVRIC-SL, implantların yakınındaki kemikler ve yumuşak dokular için ileri görüntülemeler yapılabilmesine imkan sağlar.
 • Odaklı Difüzuyon Ağırlıklı Görüntüleme – FOCUS, difüzyon görüntüleme tekniklerinde geniş FOV kullanımı nedenli bulanık görüntü ve düşük çözünürlük sorunlarını engellemek için çekimlerde 2D seçimli uyarı pulslarını kullanarak küçük FOV boyutları kullanımına izin veren, daha yakından (Zoom) ve daha yüksek çözünürlük ile anatomik detayların görünürlüğünü arttıran yeni nesil difüzyon ağırlıklı görüntüleme sekansıdır. Hastadan daha keskin sonuçların alınmasına olanak sağlayan bu sekans, prostat görüntülemede endorektal koil ihtiyacını ortadan kaldırarak hastaların daha tolore edebileceği bir MR deneyimi sunar.
 • Karaciğer Yağlılık Ölçümü - İdeal IQ Karaciğerde trigliserid yağ oranını (Fat Fraction) yüzdelik değer ile ölçebilen, aynı zamanda simultane T2* düzeltmesi sayesinde, demir birikimi nedenli ölçüm hatalarını da öngörebilmeyi sağlayan ileri düzey bir görüntüleme sekansıdır.
 • İnhance MR Anjiografi - uygulamaları ile beyin boyun batın ve alt extremite (bacak ve uyluk) bölümleri ilaçsız olarak görüntülenebilmektedir.
 • SWAN - olarak adlandırılan uygulama ile beyin kanamaları ve kanama kalsifikasyon ayrımı kolaylıkla ve herhangi bir ilaçlı uygulama yapılmaksızın gösterilebilmektedir.
 • Navigator Body - uygulaması ile batın içi organlar hasta haraketi,barsak hareketleri ve nefes hareketlerinden etkilenmeksizin görüntülenmekte, özellikle yaşlı, bilinç kaybı olan veya nefes tutamayan hastalarımıza konforlu bir MR çekim tecrübesi sunmaktadır.
 • Tüm Vucut - MR sekansları ile 180 cm ye kadar alan görüntülemek mümkün olmaktadır.
 • İdeal - olarak adlandırılan yeni nesil yağ baskılama teknoloji ile aynı anda 4 farklı kontrast oluşturulmakta ve sorunsuz yağ baskılı çekimler yapılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde tanı güvenilirliği artırılmaktadır.

Siemens Biograph mCT

Siemens Biograph mCT

Biograph mCT tüm vücut PET/BT sistemi onkolojik görüntüleme ve teşhis amaçlı olarak dizayn edilmiştir. Invazif olmayan çekim prosedürüyle, PET ve BT görüntülerinin birlikte değerlendirilmesi sonucu detaylı bir şekilde moleküler seviyede anatomik ve fizyolojik bilgiyi kullanıcıya sağlar. Sistemin sahip olduğu 78 cm. lik gantry genişliği, hastaların daha konforlu bir şekilde PET taramalarının yapılmasına olanak verir. 3D çekim özelliği sağlayan multi-LSO dedektör yapısı, yüksek sensitivitede, yüksek çözünürlükle, düşük radyoaktif dozda ve hızlı olarak PET çekiminin yapılmasını sağlar.

ELEKTA VERSA HD

Stereotaktik yeteneklerinizin sınırlarını zorlayın

ELEKTA VERSA HD
ELEKTA VERSA HD
ELEKTA VERSA HD
 • Yüksek tanımlı dinamik radyo cerrahi (HDRS) ile Versa HD stereotaktik yeteneklerinizin sınırlarını zorluyor.
 • Stereotaktik tedavileri anatomik rehberli doğruluk ile gerçekleştirir.
 • Versa HD, Monaco ve yüksek çözünürlüklü MLC Agility ile tedavinin 40 x 40 cm alanda, 1 mm’lik sanal yapraklar ile yapılmasını sağlar
 • Baştan sona tüm süreci kapsayan metodolojisi ile Versa HD, yüksek seviyedeki dozların bile üst seviyede doğruluk ile verilmesini sağlar
 • Akciğer ve prostat SBRT için ileri seviye 4D görüntü rehberliği özelliği
İlgili içerik, yayın kurulu tarafından 15.03.2021 tarihinde yayınlanmış ve 22.03.2024 tarihinde güncellenmiştir.