Çağrı Merkezi 444 1 300

Endoskopi Merkezi

Mide, barsak gibi sindirim sistemi hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılan endoskopik yöntem, hastanemizde yıllardır başarı ile uygulanmaktadır.

Ercp

Safra yolları ve pankreas bezine ait hastalıkların tanı ve tedavisinde uygulanır. Safra kanalının taş, safra çamuru ve parazitler gibi nedenlerle oluşan tıkanıklıklarında tedavi edici olarak uygulanır.

Ameliyat riski olmadan ve ameliyata gerek kalmadan tedavi olanağı sağlanmaktadır.

Gastro-Duedonoskopi

Gastros - duedonoskopi ile yemek borusu, mide ve on iki parmak barsağı incelenmekte, gastrit, ülser, kanser gibi hastalıkların kesin tanısı konmakta ve aynı zamanda bu bölgelerden biopsi alınmaktadır.

Polip ve yabancı cisimler çıkarılmaktadır. Bunların yanı sıra yemek borusu varis ve ülser kanamalarında endoskopik tedavi ile ameliyata gerek kalmadan kanamalar durdurulabilmektedir.

Yemek borusu ve mide çıkışında oluşmuş darlıklar genişletilebilmektedir.

Kolonoskopi

Kolonoskopi ile kalın barsak hastalıklarının teşhisi konmakta (kanser gibi), gerekli durumlarda ilgili bölgelerden biopsi alınmaktadır. Polip vb. durumlar, kolonoskopi sırasında yakılarak veya cerrahi yöntemle tedavi edilebilmektedir.

Rekto-Sigmoidoskopi

Rekto-sigmoidoskopi kalın bağırsağın rektum ve sigmoid kolon ismi verilen son 30–40 cm’lik kısmının ucunda ışık kaynağı ve kamerası bulunan ince bükülebilen bir aletle incelenmesi işlemine denir.

Bu inceleme eğer kolon kanser riski varsa veya izah edilemeyen rektal kanamaların, ağrıların, inflamasyon veya ishalin tanısı koymak için gereklidir.

İlgili içerik, yayın kurulu tarafından 22.02.2021 tarihinde yayınlanmış ve 13.10.2023 tarihinde güncellenmiştir.