Çağrı Merkezi 444 1 300

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nde dermatolojik muayene, takip ve tedavileri yapılır. 

Dermatoloji (Cildiye) Bölümü’nde, deri, saç, tırnak hastalıkları, ağız içi ve cinsel bölgedeki yaralar ve cilt değişiklikleri, alerjik hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve kozmetik sorunlar dermatolojik muayene ve teknolojik yöntemlerle değerlendirilir. 

Bazı cilt hastalıklarının kesin tanısını koymak için deriden punch biopsi ile doku alınması gerekebilmektedir. Radyocerrahi, koter ünitesi ile papillom denilen deri çıkıntıları, siğiller alınabilmekte, siğillerde ve ciltteki bazı problemlerde ise kriyoterapiden (dondurma tedavisi) faydalanılmaktadır. 

Kozmetik problemlerde ise cilt bakımı, botox, dolgu, peeling ve ortaderi tedavisi uygulamaları yapılmaktadır. Akne, akne izi, yaşlılık lekeleri ve gebelik lekelerinin tedavileri için kimyasal soyma işlemi yapılmaktadır. Koltuk altları, el ve ayakların aşırı terlemelerinde Botox enjeksiyonu yapılmaktadır. 

Bölümümüzde alerjik cilt hastalıklarında tanısal amaçlı deri yama testi (true test), prick testi yapılır. 

Dermatoloji bölümleri ve tedavi yöntemleri

Derideki benlerin, deri kanserlerinin (malign melanom) değerlendirilmesinde ve takibinde bilgisayarlı dermaoskopi cihazından faydalanılmaktadır. Bu muayene sonucunda bazı benlerin takibine karar verilerek takip randevuları verilmekte çıkarılması uygun görülen benler uygun yöntemlerle cerrahi işlemlerle çıkarılmaktadır. 

Hastanemiz Dermatoloji Bölümümüzde Puva tedavisi, Lazer epilasyon, Varis tedavi (lazer), Hemanjiom, Telenjiektazi tedavisi, Leke tedavisi, Cilt Bakımı, Cilt Biyopsileri, Nevüs (Ben) analizi (bilgisayarlı dermatoskopi), Koterizasyon (yakma tedavisi), Kriyoterapi (Donma tedavisi), Deri alerji testleri, Kimyasal peeling (leke-sivilce tedavisi ), dolgu maddesi, Botox uygulamaları, tırnak çekimi işlemleri de uygulanmaktadır. 

İlgili içerik, yayın kurulu tarafından 24.02.2021 tarihinde yayınlanmış ve 24.08.2023 tarihinde güncellenmiştir.