Çağrı Merkezi 444 1 300
Bel Ağrısı Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?
3 DK

Bel Ağrısı Neden Olur? Belirtileri Nelerdir?

Günümüzde birçok insan bel ağrısı çekmekte ve bu durum toplumda acil servise başvuru nedenlerinin başında gelmektedir. Özellikle masa başı işi yapanlar, fazla kilolusu olanlar veya fiziksel güç gerektiren işlerde çalışanlar bel ağrısı problemini daha fazla yaşıyor. Eğer devamlı bir bel ağrısı şikâyetiniz varsa bu durum belki de başka hastalıkların habercisi olabilir. O yüzden uzman bir hekime danışmak, gerekli tetkikleri yaptırarak erken teşhis ile tedaviye başlamak en doğrusu olacaktır.

Bel fıtığı nedir? Bel fıtığı nasıl tedavi edilir?
2 DK

Bel fıtığı nedir? Bel fıtığı nasıl tedavi edilir?

Günümüzde hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme, düzensiz hayat gibi sebeplerden dolayı birçok hastalıkla baş etmek zorunda kalıyoruz. Bu hastalıklardan bir tanesi de maalesef bel fıtığı. Özellikle fazla kilo, hareketsizlik, insan gücü gerektiren işler vb. bel fıtığına sebep olabilmektedir.

Beyin Kanaması Belirtilerine Dikkat!
3 DK

Beyin Kanaması Belirtilerine Dikkat!

Hayati fonksiyonların tümünden sorumlu olan beyin, darbe ve çarpmalara karşı kafatası tarafından korunsa da şiddetli çarpma, kazalar veya yüksek tansiyon gibi bir beyin damarlarındaki baloncuk yırtılması sonucu beyin kanamaları gerçekleşebilir. Her yaş grubunda görülebilen beyin kanamaları özellikle ileri yaşlarda ki bireylerde daha yaygındır. Yaşamı tehdit eden beyin kanamalarının genel belirtileri arasında; güçsüzlük, uyuşma, karıncalanma, bulanık görme, çift görme vb. yer almaktadır. Bu şikayetler artmaya başladığında bir uzmana başvurmak hastalığın erken yakalanmasına olanak sağlamaktadır.